postheadericon Pogoda na Costa del Sol

Podczas urlopu najważniejsze są trzy rzeczy: dobrane towarzystwo, ciekawe miejsce i dobra pogoda. Planując wakacje musimy pamiętać, że obok sprawdzonych kompanów podróży oraz interesującej miejscowości jaką zamierzamy zwiedzać to właśnie odpowiednia aura jest gwarancją udanego wypoczynku!

Miejsce gdzie na pewno nie zabraknie słońca? Oczywiście hiszpańskie Costa del Sol. Jak sama nazwa wskazuje – Kraina Słońca. Położona na południu Hiszpanii malownicza prowincja Andaluzji. Wyjeżdżając na Costa del Sol możemy być pewni, że nie zabraknie nam tutaj rozrywki we wszelkiej postaci; urocze zabytki Costa del Sol, cudowne krajobrazy, piaszczyste plaże, słynne kąpieliska. Do tego wyborna hiszpańska kuchnia i oczywiście ludzie – niezwykle mili Hiszpanie. Przysłowiową wisienką na torcie jest tutejszy klimat. Raj dla wszystkich ciepłolubnych stworzeń.

Ilość słonecznych dni na Słonecznym Wybrzeży wynosi ponad 300 w roku. Kiedy warto jechać na Costa del Sol? Właściwie każda pora jest dobra. Największe temperatury odnotowuje się w czerwcu i lipcu, a ”ciepła pora” trwa od kwietnia do listopada. Oblężenie turystów przypada oczywiście na okres wakacyjny, dlatego też warto wybrać się na Costa del Sol na przykład w maju, kiedy nie ma tutaj tłoku, słońce mile ogrzewa nasze twarze i ciała (ok. 23 stop. Celsjusza) , a lekarstwem dla duszy jest relaks na piaszczystych plażach i kąpiele w ciepłych śródziemnomorskich wodach (18 stop. Celsjusza w maju!).

Na Słonecznym Wybrzeżu trudno uświadczyć deszczu. Liczbę dni deszczowych nawet w najchłodniejszych miesiącach można policzyć na palcach.

Costa del Sol jest najcieplejszą krainą Hiszpanii i jednym z najgorętszych miejsc w Europie. Choć trudno nazwać Wybrzeże Słońca tropikami, na brak słońca nie można tu nigdy narzekać. Chwilą wytchnienia od upałów może być wyprawa w góry, które są niczym parasole chroniące wybrzeże od deszczu przybywającymi znad lądu.

Każdy rozsądny turysta wybierając się na Costa del Sol powinien obowiązkowo zabrać ze sobą dobre okulary słoneczne, kapelusz lub czapkę oraz krem z wysokim filtrem chroniący skórę przed wysokimi temperaturami. Warto zaopatrzyć się również w dobry nastrój, jeśli jednak pojedziemy na Costa del Sol w złym humorze możemy być pewni, że szybko ulegnie on poprawie. Nic bowiem nie poprawia tak nastroju jak hiszpańskie słońce.